MGN2A-DC48 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MGN2A-DC48
  • Производитель
    Omron Corporation
  • Описание
    Omron Corporation MGN2A-DC48 Circuit: DPST (2 Form A) Coil Current: 41.6mA Coil Type: Standard Coil Voltage: 48VDC Contact Form: DPST (2 Form A) Contact Rating: 30 A at 28 VDC / 240 VAC Contact Rating (current): 30A Contact Rating @ Voltage: 30A @ 120VAC Contact Termination: Screw Control Off Voltage (min): - Control On Voltage (max): 36 VDC ID_COMPONENTS: 3752007 Mounting Type: Chassis Mount Power Consumption: 2 W Relay Type: General Purpose Series: MGN Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max Termination Style: Screw Terminal Turn On Voltage (max): 36 VDC Other Names: MGN2ADC48